Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

25 maja odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pielgrzymujący odwiedzili najważniejsze obiekty wchodzące w skład Sanktuarium. Między innymi skierowali się do Centrum Jana Pawła II, gdzie oddali się modlitwie i refleksji. Warto podkreślić, że w Centrum Jana Pawła II prezentowana jest zakrwawiona sutanna, którą papież miał na sobie w momencie zamachu 13 maja 1981 roku. Z położonej opodal wieży widokowej, można było podziwiać cały obszar Sanktuarium. Uczestnicy odwiedzili również Ojcowski Park Narodowy, położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Pielgrzymujący podziwiali architekturą Zamku Pieskowa Skała oraz roztaczającą się panoramę okolic, z tarasu widokowego. Obowiązkowym punktem w Ojcowskim Parku Narodowym, było podziwianie fantastycznych rzeź, zbudowanych z twardych wapieni skalistych. Do najsłynniejszych tego typu eksponatów należy Maczuga Herkulesa. W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie, którzy w tym roku obchodzili pierwszą rocznicę I Komunii św. oraz młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, jako dziękczynienie po przyjęciu sakramentu dojrzałości. Pielgrzymkę zorganizował ks. Proboszcz.