29.11.2020r.

I niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

Poniedziałek – święto. św. Andrzeja, Apostoła
Czwartek – wspomn. św. Franciszka Ksawerego, prezb.
Niedziela – Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź z tej okazji codziennie przed każdą Mszą św. a dodatkowo w piątek od godz. 16.00. Podczas Mszy św. wotywnej o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00 zbierane są ofiary na misje.

3. Pragnę poinformować, że przed tymi świętami nie będzie organizowanej specjalnej spowiedzi. Bardzo proszę, aby korzystać z sakramentu pokuty już od dzisiaj, bowiem w ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia może to okazać się niemożliwe, albo bardzo trudne. Nawrócenie, do którego wzywa nas Adwent, to uznanie własnej winy z powodu grzechu, zwrócenie się do miłosierdzia Bożego o przebaczenie i podjęcie natychmiastowej poprawy. „Dziś, gdy głos Jego usłyszycie serc nie zatwardzajcie”.

4. Nabożeństwo Adwentowe: Roraty – to Msza św. o Matce Bożej w Adwencie i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Rozpoczęcie Godzinek w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 6.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30. Po Godzinkach Msza św. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Szczególnie w naszych czasach, w których wiele zagrożeń czyha na nas samych i naszą Ojczyznę. Zgodnie z objawieniami – jeśli się nawrócimy – to Maryja nas uratuje i na końcu Jej Niepokalane Serce zatryumfuje.

5. W zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara przy małej świecy to 5zł, a przy dużej 15zł.
Można pobierać opłatki wigilijne, składając przy tej okazji ofiarę na fundusz organistowski.

6. Od dzisiaj będzie woda święcona w kropielnicach przy wejściu do kościoła.

7. Msze św. w sobotę wieczorem odprawiane są jako Msze niedzielne. Bardzo proszę, aby korzystać z tej możliwości i już w sobotę spełnić obowiązek niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

8. W sobotę można dostarczyć na plebanię plastikowe nakrętki, z których fundowane będą studnie na terenach misyjnych.

9. Bóg zapłać osobom sprzątającym Kościół w minionym tygodniu oraz zatroskanie o czystość sanitarną w kościele. Zapraszam do dbania o czystość w nadchodzącym tygodniu osoby: mieszkające w domach pod numerami: Róża 3 – Przeryty Bór do 53.

10. Intencja ewangelizacyjna powierzona przez Papieża Franciszka Apostolstwu Modlitwy na miesiąc grudzień jest następująca:

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.