15.05.2022r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj rozpoczyna się kwartalne dni modlitw o powołania.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
Poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prez.. i męcz., Patrona Polski
Środa – wspomn. św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

2. W piątek o godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia. w programie Msza św. z kazaniem, a potem wobec wystawionego Najśw. Sakramentu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odśpiewamy Godzinki Ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Pozostały czas do godz. 16.30 będzie prywatna adoracja.

3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 14.00.

4. Bóg zapłać osobom sprzątającym Kościół w minionym tygodniu oraz zatroskanie o czystość sanitarną w kościele. Zapraszam do dbania o czystość w nadchodzącym tygodniu osoby: mieszkające w domach pod numerami: Róża 67 – 61.

Dotychczas składaliście po 50 zł na kwiaty, co dawało 300 zł. Okazuje się, że w związku ze wzrastającymi kosztami trzeba będzie płacić po 400 zł za dekorację za każdym razem, dlatego proszę, żeby się zastanowić jak rozwiązać ten problem: czy od grupy będzie zebrane 400 zł, czy każda grupa we własnym zakresie będzie dekorowała kościół. I proszę o informacje zwrotną.

5. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj jest następująca:

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.