Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

3.12.2023 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

Czwartek – wspomn. św. Ambrożego, bpa.
Piątek – uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
Niedziela – II niedziela Adwentu – jak co roku – przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki można będzie złożyć ofiarę jako pomoc chrześcijanom na Wschodzie.

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.

3. Roraty w środę i piątek o godz. 17.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. Pół godziny przed Mszą św. roratnią będą śpiewane Godzinki o Niepok. Pocz. MNP.

4. W grudniu Godzina Miłosierdzia będzie już w tym tygodniu zamiast w II piątek miesiąca. Powodem przesunięcia jest to, że w następnym tygodniu będą już spowiedzi w dekanacie w innych parafiach i dlatego mnie nie będzie popołudniami.

5. W zakrystii są do nabycia świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za dużą świecę składamy ofiarę 24 zł, a za małą 9 zł.

6. Bardzo proszę o zaopatrywanie się w opłatki wigilijne i przy pobraniu proszę o ofiarę na rzecz wynagrodzenia p. organisty za całoroczną pracę. Myślę, że jeżeli każda rodzina (dom) złożyłaby 1 zł na każdą niedzielę i święto, kiedy przyjeżdża pan organista, to wystarczyłoby finansów na cały rok. W ciągu roku jest to około 60 razy, a rodzin w parafii, które przyjmują po kolędzie jest 270.

7. Bóg zapłać za utrzymywanie czystości w kościele w ostatnim tygodniu i złożone ofiary na świąteczne udekorowanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam do dyżurowania osoby: mieszkające pod numerami domów: Róża 104 – 97

8. Intencja Apostolstwa Modlitwy polecona przez papieża Franciszka na miesiąc grudzień jest następująca:

Módlmy się aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.