26.01.2019r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:

Wtorek – wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dokt. Kośc.
Środa – święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
Piątek – wspomn. św. Jan Bosko, prezb.
Niedziela – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

2. W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Zachęcam do odbycia spowiedzi i podjęcia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Wyspowiadać się można przed każdą Mszą św.

3. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast. W niedzielę również po każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.

4. Zakończyła się kolęda. W 3 domach na terenie parafii nie przyjęto kapłana, w pozostałych zapraszano z życzliwością. Bóg zapłać za poświęcony czas na wspólną modlitwę, rozmowę, złożone ofiary, zainteresowanie sprawami parafii.
To nad czym trzeba ubolewać, to zjawisko wzrastającej liczby ochrzczonych, którzy przestają praktykować – zwłaszcza młodzieży i dzieci. Innym niepokojącym zjawiskiem jest niezgoda i kłótnie w rodzinach i między sąsiadami przeradzające się często w nienawiść i agresję, które powstrzymuje dopiero interwencja policji, co nie znaczy, że ta wrogość zastaje zażegnana – ona zostaje na pewien czas przytłumiona. Jak to pogodzić z przykazaniem: „Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca twego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich. Będziesz miłował bliźniego jak siebie samego”?

5. Dzisiaj w naszym kościele będzie koncert kolęd o godz. 15.00 przez młodzież. Serdecznie zapraszam do wysłuchania przygotowanego repertuaru.

6. Bóg zapłać za utrzymanie czystości w kościele. O dyżur na najbliższy tydzień proszę osoby: mieszkające w domach o numerach: 304 ÷ 292 A.

7. Intencja ewangelizacyjna powierzona przez Papieża Franciszka Apostolstwu Modlitwy na miesiąc styczeń jest następująca:
Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.