26.05.2024 r.

TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Tajemnica Trójcy Świętej, którą przeżywamy dzisiejszej niedzieli skłania nas do refleksji na temat relacji pomiędzy trzema osobami Bożymi. Zadajemy sobie pytanie jak to jest, że jest Jeden Bóg w trzech osobach i każda Osoba jest tym samym Bogiem? Jak to jest, że Bóg Ojciec posyła Syna na świat pozostając dalej niewidzialnym Bogiem w niebie? Jak to jest, że Duch Święty jest zrodzony w miłości z Ojca i Syna? Najwięksi teologowie nie są w stanie rozwiązać do końca tej tajemnicy. My zaufajmy Bożemu objawieniu i uczmy się, że można być różnym i działać dla wspólnoty całego Kościoła – każdy na swój sposób wzorem Trójcy Przenajświętszej.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
Środa – wspomn. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
Piątek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
Sobota – wspomn. św. Justyna, męcz.; jest to I sobota miesiąca

3.W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast.

4. W Boże Ciało Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jako ludzie wierzący oddajemy w ten sposób publiczna cześć Najświętszej Eucharystii, jak również wyrażamy swoją wiarę na zewnątrz wobec innych wierzący, jak też wobec tych dalekich od Kościoła. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji zarówno w czwartek, jak też podczas całej Oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie w następne dni będzie to procesja wokół kościoła.
O przygotowanie ołtarzy proszę:
I – rodzice dzieci I Komunijnych (od 1-9) koło głównego budynku szkoły
II – rodzice dzieci I komunijnych (od 10- 18) koło p. Roberta Kierasia
III – bierzmowani z rodzicami (od 1-8) koło państwa Nosalów
IV – bierzmowani z rodzicami (od 9-16) koło państwa Kutów

Bardzo proszę wcześniej przygotować feretrony, baldachim, dziewczęta kwiaty do sypania, chłopcy dzwonki i komeżki, tak by w pełni być przygotowanym na procesję.
Do sprzątania kwiatów po procesji zapraszam: w piątek uczniów kl. 7, w sobotę uczniów klasy 6, w niedzielę Lit. Służbę Ołtarza, w poniedziałek uczniów klasy 5, wtorek uczniów klasy 4, w środę uczniów klasy 3, w czwartek grupę osób sprzątających i tych którzy nie byli w wyznaczone dni.
Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne

5. Nabożeństwo majowe w kościele jutro o godz. 6.30, w pozostałe dni do piątku o godz. 18.00. Jutrzejsza zmiana spowodowana jest tym, że w poniedziałek wyjeżdżam na całodniową pielgrzymkę dziękczynną z dziećmi I Komunijnymi i dziećmi przeżywającymi 1 roczn. I Komunii św.

6. Bóg zapłać za utrzymywanie czystości w kościele w ostatnim tygodniu, i za złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam do dyżurowania osoby: mieszkające pod numerami domów: Róża 231- Róża 228.

7. Intencja Apostolstwa Modlitwy polecona przez papieża Franciszka na miesiąc maj jest następująca:

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii