28.02.2021r.

II niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
Czwartek – święto św. Kazimierza, królewicza

2. Zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast we własnym zakresie.

3. Spowiedź sakramentalna przed I piątkiem i I sobotą miesiąca codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., ponadto w I piątek od godz. 16.00

4. Gorzkie żale w Wielkim Poście w każdą niedzielę o godz. 14.00, a potem Msza św.
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00, potem Msza św.

5. Wczoraj w Radomyślu Wielkim pięciu z naszych ministrantów przyjęło posługę lektora. Kościół posłał ich do czytania słowa Bożego w czasie liturgii, polecam ich Waszej modlitwie.

6. W sobotę za tydzień o godz. 10.00 pierwsze spotkanie dla tych chłopców z klasy drugiej i trzeciej, którzy zechcą przygotować się do posługi ministranta. Proszę rodziców, aby zachęcili swoich synów, żeby zdecydowali się do pełnienia tej zaszczytnej i potrzebnej posługi Kościołowi w parafii.
Dziewczęta z klasy drugiej i trzeciej, a także chętne ze starszych klas, przewodniczka DSM – Magdalena zaprasza na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

7. W sobotę można przynieść nakrętki plastikowe, za które będą budowane studnie głębinowe na terenach misyjnych.

8. Bóg zapłać osobom sprzątającym Kościół w minionym tygodniu oraz zatroskanie o czystość sanitarną w kościele. Zapraszam do dbania o czystość w nadchodzącym tygodniu osoby: mieszkające w domach pod numerami: 218 – 209.

9. Intencja powszechna powierzona przez Papieża Franciszka Apostolstwu Modlitwy na miesiąc marzec jest następująca:

Módlmy się, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym