29.01.2023r.

IV niedziela zwykła

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

wtorek – wspomn. św. Jana Bosko, prezb.
czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00. 10.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św.

2. Cały luty poświęcony jest modlitwom za konających.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie we wtorek i piątek od godz. 16.00. Także codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klasy ósmej wraz z rodzicami – w piątek po Mszy św.

5. W sobotę spotkanie ministrantów o godz. 9.00, aspirantów o godz. 10.00, DSM o godz. 11.00

6. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej za 2 tygodnie w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00.

7. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu przeżywać będziemy przez trzy kolejne dni: w niedzielę 19 lutego oraz poniedziałek i wtorek.

8. Caritas Diecezji tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Podobnie jak blisko rok temu będziemy przygotowywać paczki dla cierpiących Ukraińców, którzy nie wyjechali ze swojego kraju. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z kraju ogarniętego wojną wyjechali najbogatsi i najbardziej operatywni ludzi. Na miejscu pozostali biedniejsi, chorzy, staruszkowie i to właśnie do nich adresowana będzie nasza pomoc. Na początku Wielkiego Postu ta akcja nabierze rozpędu, ale już dzisiaj zachęcam do kupowania produktów, które w odpowiednim czasie będzie można przynieść, a potem spakować i w zorganizowany sposób zawieźć na Ukrainę. Lista produktów znajduje się na krześle, tam gdzie są gazety.

9. Zarząd Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy w okresie do 30 kwietnia składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, by w ten sposób wesprzeć dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

10. Bóg zapłać za utrzymywanie porządku w kościele w ostatnim tygodniu i złożone ofiary na zakup elementów dekoracyjnych. Chociaż aktualnie nie kupujemy kwiatów, to jednak wydajemy na inne elementy dekoracyjne i gromadzimy środki, by mieć już jakiś zapas na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i inne potrzebne materiały. W tym tygodniu zapraszam do utrzymania porządku i rozebrania szopki oraz innych dekoracji w czwartek po Mszy św. wieczornej następujące osoby mieszkające pod numerami domów: Róża 109 do 104

13. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc luty jest następująca:

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.