12.07.2020r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

Poniedziałek – wspomn. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji
Środa – wspomn. św. Bonawentury, bpa i dokt. Kośc.
Czwartek – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel
Sobota – wspomn. św. Szymona z Lipnicy, prezb.

2. W tym tygodniu w piątek o godz. 15.00 gromadzimy się w kościele, by uczcić Boże Miłosierdzie. Zapraszam na to nabożeństwo – modlić się będziemy szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszam nie tylko dorosłych, ale i młodszych. Z pewnością dzieci i młodzież w okresie wakacyjnym nie mają przeszkód i mogą przyjść o tej godzinie do kościoła. Także w inne dni powszednie.
Jak łatwo zauważyć po przerwie spowodowanej pandemią gorliwość dzieci i młodzieży bardzo, a to bardzo wystygła. Trzeba przypomnieć bierzmowanym – zarówno w tym roku jak i starszym – o tym, że jako dojrzali chrześcijanie odpowiadają za swoją wiarę i zbawienie. Trzeba przypomnieć, że obciążają swoje sumienie grzechem, gdy nie spełniają podstawowych obowiązków religijnych: udział we mszy św. w niedziele i święta obowiązkowe, korzystanie z sakramentów św., codzienna modlitwa. Konsekwencją grzechu jest nieuchronna kara Boża, którą odbywamy już w tym życiu.

3. Bóg zapłać osobom sprzątającym Kościół w minionym tygodniu oraz zatroskanie o czystość sanitarną w kościele. Zapraszam do dbania o czystość w nadchodzącym tygodniu osoby: mieszkające w domach pod numerami: 167 – 160A.

4. Intencja powszechna powierzona przez Papieża Franciszka Apostolstwu Modlitwy na miesiąc lipiec jest następująca:
Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.