21.04.2024 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

1. „Proście Pana Żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje”. Jesteśmy świadkami tego, że w ostatnich latach coraz mniej młodych ludzi decyduje się na oddanie swojego życia w służbie Kościołowi, czyli wszystkim wierzącym. Wyludniają się seminaria duchowne, pustoszeją zakony żeńskie i męskie w naszej ojczyźnie. Biskup już mówi, że będzie łączył parafie, a w parafiach gdzie było więcej księży wikariuszy już ich liczbę zmniejsza.
Wiemy, że to Bóg jest sprawcą chcenia i działania, lecz Boża łaska działa na naturze, więc potrzeba z naszej strony modlitwy w intencji powołań i tworzenia środowisk rodzinnych o klimacie katolickim, żeby mogło tam zakiełkować jak najwięcej ziaren powołania.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
Wtorek – uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski – Bpa i Męcz.
Czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.

3. Bóg zapłać za utrzymywanie czystości w kościele w ostatnim tygodniu, i za złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam do dyżurowania osoby: mieszkające pod numerami domów: Róża 261 A – Róża 252

4. Intencja Apostolstwa Modlitwy polecona przez papieża Franciszka na miesiąc kwiecień jest następująca:

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

–  na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII

dziekan WTST