OBELISK – 80 rocznica PACYFIKACJI WSI RÓŻA

Dziś w 80-rocznicę pacyfikacji wsi Róża ks. Proboszcz Stanisław Góral uroczyście poświęcił obelisk upamiętniający tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny. Podczas II wojny światowej 24 lipca 1943r. zostało zamordowanych przez niemieckiego okupanta 8 osób – mieszkańców Róży. Wojsko Polskie swoją obecnością uświetniło tę uroczystość – pełniąc wartę honorową. Parafia użyczyła Gminie gruntu w celu wykonania obelisku. Jest to najlepsze miejsce, każdy kto będzie szedł do kościoła, będzie patrzył na tę tablicę i pomyśli, że dzięki tym bohaterom, żyjemy dziś w wolnej Polsce. Przede wszystkim dziękujemy Panu Mirosławowi Kot pomysłodawcy tego obelisku. To jego determinacja doprowadziła do dzisiejszej uroczystości. Swoją obecnością zaszczył nas również Pan Jan Warzecha Poseł na Sejm RP. Mieszkańcy Róży pamiętają i pamiętać będą…