Nominacja nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

Komunikat w związku z nominacją

nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

W duchu radości adwentowego oczekiwania pragnę Was powiadomić, iż w dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Został nim ksiądz prałat Artur Ważny, pełniący obecnie funkcję ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. Jest to czternasty biskup pomocniczy w historii diecezji tarnowskiej.

Gorąco proszę Was o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, by mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu,trafnie odczytując współczesne znaki czasu i podejmując z odwagą bieżące wyzwania duszpasterskie.Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, umacnia przez posługę pasterzy wiarę ludu Bożego, dodaje odwagi w obliczu zła i zagrożeń oraz pomnaża cierpliwość na drodze odkrywania prawdy i dążenia do osobistego uświęcenia.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

Tarnów, 12 grudnia 2020 r.